Chiński Nowy Rok 2021 – Rok Bawoła

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego Festiwalu Wiosny, który zwiastuje nadejście Chińskiego Nowego Roku. Tym razem będziemy świętować ustąpienie szczura i wejście w rok bawoła. Oby był on dużo lepszy niż poprzedni 🙂 Legendy i całą historię związaną z tym wydarzeniem możecie przeczytać tutaj. Natomiast informacje o zodiakalnym szczurze znajdziecie w artykule z zeszłego roku. Tym razem skupimy się na bawole.

rok bawoła

Kim jest zodiakalny bawół?

Zgodnie z legendą bawół był drugim zwierzęciem w kolejności, które dotarło do Nefrytowego Cesarza. Jednak tak naprawdę przybył na miejsce pierwszy, ale został oszukany przez szczura. 

W kulturze Państwa Środka bawoły uznawane są za bardzo wartościowe zwierzęta. Przede wszystkim za ich ciężką pracę na roli i oddanie. 

Osobowość bawoła

O bawołach mówi się przede wszystkim, że są sumienne i uczciwe. Nie są zbytnio emocjonalne, wolą nie pozostawać w centrum uwagi, przez co na początku ciężko dostrzec ich talenty. Jednak uznanie zdobywają ciężką i rzetelną pracą. 

W osobowości bawołów można dostrzec zadaniowość, tzn. nie wychylają się one przed szereg. Robią to co mają i na tym kończą zadanie. Rzadko tracą panowanie nad sobą, myślą logicznie i są świetnymi liderami.

Przed podjęciem jakichś działań, planują wszystko bardzo dokładnie. Nie potrzebują żadnych zewnętrznych bodźców, zachęt, aby osiągnąć cel. Są za to bardzo słabe w komunikacji. Wykazują cechy indywidualistów. 

Ze względu na swoją pracowitość i rzetelność są świetnymi pracownikami we wszystkich dziedzinach, w których liczy się odpowiedzialność i ciężka praca. Łatwo znoszą stres i napięcie, mają uparty temperament, ale potrafią dbać o szczegóły. Dlatego też sprawdzą się w takich dziedzinach jak rolnictwo, produkcja, manufaktura, ale też farmacja, polityka, czy inżynieria.

Kilka informacji o roku bawoła

  • lata przypadające na rok bawoła: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021 i 2033
  • osoby spod tego znaku w tym roku będą miały pecha, aby temu zapobiec należy mieć zawsze coś czerwonego
  • szczęśliwe kolory: niebieski, żółty, zielony
  • pechowe kolory: czerwony, brązowy
  • szczęśliwe liczby: 1, 4
  • pechowe liczby: 3, 6
  • szczęśliwe kierunki: wschód, południowy wschód, północny zachód, południe 

Uwaga: różne źródła podają różne informacje, dlatego musimy traktować je z przymrużeniem oka 🙂

bawół cechy

Znane osoby spod znaku bawoła

Napoleon Bonaparte, Barack Obama, Vincent Van Gogh, Adolf Hitler, Walt Disney, Margaret Thatcher, Dustin Hoffman.

Jeśli interesujecie się innymi aspektami kultury chińskiej, zachęcamy Was do przeczytania innych naszych artykułów z tej kategorii. Wszystkiego najlepszego w nowym roku! 祝大家新年快乐!

Bibliografia:

Chinese New Year

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *