Ekstremalne atrakcje w Chinach – podróż pełna wrażeń

Chiny mają naprawdę wiele do zaoferowania. Miłośnicy wrażeń, skoków adrenaliny i przyspieszonego bicia serca z pewnością nie zawiodą się odwiedzając Chiny. Chińczycy są miłośnikami słowa ,,naj“, lubią mieć wszystko największe, najszybsze, najnowsze, a my tym razem skupimy się na najbardziej ekstremalnych atrakcjach w Chinach. 

Więc jeśli myśleliście, żeby przejść się 430-metrowym szklanym mostem, przejechać się w świetlnym tunelu lub wjechać najwyższą windą świata to ten post jest dla Was.

Najwyższa, zewnętrzna winda świata – Bailong 

Szklana winda zbudowana na zboczu ogromnego klifu w dzielnicy Wulingyuan w Zhangjiajie została otwarta dla turystów w 2002 roku. Posiada 326 m wysokości, co czyni ją najwyższą windą zewnętrzną na świecie. Posiada 3 oddzielne komory, w których może przebywać 50 osób.  Czas przejazdu na szczyt wynosi zaledwie dwie minuty. Dlatego warto postarać się wejść do windy jako pierwszy i stanąć przy oknie, aby mieć jak najlepszy widok.

ekstremalne atrakcje w Chinach

Szklany most Zhangjiajie

W 2016 roku, czyli w roku jego otwarcia był najdłuższym i najwyższym szklanym mostem na świecie. Ruch turystyczny był tak ogromny, że zaledwie po 13 dniach władze zamknęły most. Szacowano, że pomieści 800 osób na raz, a łączna dzienna liczba odwiedzających wynosić będzie 8 000, prognozy te jednak były mylne, ponieważ dziennie most zwiedzało ponad 80 000 osób. 


Najdłuższa kolejka linowa  na świecie

W Parku Narodowym Zhangjiajie możemy przejechać się najdłuższą kolejką linową  na świecie. Posiada długość 7455 metrów i całą trasę pokonuje w niecałe 30 minut. W tym czasie będziecie mieć chwilę na podziwianie pięknych widoków gór Tiananmen lub dla mniej odpornych na zmiany wysokości – przejażdżkę pełną wrażeń. Warto mieć na uwadze, że atrakcja ta jest bardzo popularna i niekiedy czas stania w kolejce wynosi 2 godziny. 

ekstremalne atrakcje w Chinach
Źródło: World Pop Travel

Tunel widokowy Bund

Aby przeprawić się przez rzekę Huang Pu w tętniącej życiem dzielnicy Bund w Szanghaju, możecie wybrać dwie drogi albo przedostać się za pomocą metra, albo wybrać się w podróż przez  świetlny tunel widokowy Bund.
Budowa tunelu rozpoczęła się w 1998 roku, a dwa lata później oddano go do użytku. Łączna długość tunelu liczy prawie 650 metrów. Cena przejazdu w jedną stronę wynosi 50 RMB i trwa 5 minut. 

ekstremalne atrakcje w Chinach
Źródło: wikipedia

Tunel Guoliang

Tunel ten został dosłownie wyrzeźbiony z użyciem młotków i dłut w górach Taihang w prowincji Henan. W 1972 roku grupa wieśniaków sprzedała swoje zwierzęta, aby zebrać pieniądze na zakup narzędzi i materiałów i przystąpić do wykucia tunelu, aby ułatwić mieszkańcom wioski dostęp do świata zewnętrznego.   Obecnie na tej 6-metrowej drodze, tuż nad przepaścią, mijają się piesi i samochody, co powoduje dodatkowy zastrzyk adrenaliny. 

ekstremalne atrakcje w Chinach
Źródło: independent

Park Rozrywki Wansheng Ordovician

Park rozrywki znajduje się w górzystym regionie Chongqing. Jego dwie główne ekstremalne atrakcje:  szklana platforma oraz huśtawką na klifie, to coś co przyciąga nawet najbardziej wymagających miłośników adrenaliny. Dodatkowo znajduje się tutaj również ,,dziurawy” most, gdzie turyści przypięci do liny asekuracyjnej przebiegają przez most, zawieszony na wysokości 152 metrów. 

ekstremalne atrakcje w Chinach

Szklana platforma wychodzi 80 m poza krawędź klifu, na wysokości 121 m.  Posiada formę trójkąta, a jej podłoga w całości pokryta jest ze szkła. Dzięki temu na moc wrażeń nie będziecie narzekać.  

Huśtawka na klifie w prowincji Chongqing

Ta wspaniała 108-metrowa huśtawka znajduje się w Longgang National Geopark w Yunyang w prowincji Chongqing. Zawieszona jest na tęczowym łuku na szczycie 700-metrowego klifu. Wrażeń dodaje też prędkość, z jaką wyrzuca człowieka poza klif, to aż 129 km/h.  I nie, nie jest to wodospad na ziemi, ale sprytna iluzja optyczna 3D namalowana na podłodze.

Początkowo huśtawka miała zostać otwarta na początku 2020 roku, ale pandemia koronawirusa opóźniła plany. Przed oficjalnym otwarciem huśtawka przeszła gruntowne testy, które wykazały, że może wytrzymać prędkość wiatru do 165 km/h, a nawet przetrwać trzęsienie ziemi. 

Źródło: techEblog

Droga śmierci w Hua Shan

Tym razem czas na atrakcję górską. Mowa o Hua Shan, która znajduje się ok. 100 km od Xi’anGóra jest uważana za jedną z pięciu świętych gór Taoizmu, dlatego wielu turystów wyprawę traktuje jako pielgrzymkę. 

Do zdobycia jest 5 szczytów, ale jeden jest wyjątkowy: Szczyt Wschodni. To tutaj znajduje się najbardziej ekstremalna górska trasa.  By ją pokonać, trzeba wypożyczyć uprząż za ok. 30 RMB. Sama trasa nie jest długa i pokonuje się ją  po przymocowanych do boku szczytu deskach, trzymając łańcuchy. Drewniane deski zamontowano w taki sposób, by sprawiały wrażenie, jakby miały się rozpaść pod ciężarem ludzkiego ciała. Punktem końcowym trasy jest mała kapliczka. 

Źródło: discover china

Jak wiadomo Chiny  nie lubią stać w miejscu dlatego, czujemy, że ten post będziemy musiały często aktualizować ;).

Czy czegoś Wam zabrakło w naszym poście, a chcecie się tym podzielić? Piszcie do nas śmiało.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *