Gdzie Chińczycy jeżdżą na wakacje?

Sezon wakacyjny w pełni, dlatego też dzisiejszy artykuł będzie o tym, gdzie najchętniej podróżują Chińczycy. Przez to, że naród ten jest ogromny i zróżnicowany to kierunki ich podróży również zależą od wielu różnych czynników – przede wszystkim od sytuacji materialnej. Jak wyglądają wakacje Chińczyków?

Podróże po kraju

Zdecydowana większość mieszkańców Państwa Środka wakacje spędza podróżując po własnym kraju. Dlaczego? Często spowodowane jest to względami finansowymi. Niewielu (procentowo) mieszkańców Państwa Środka ma na tyle dobrą sytuację finansową, która pozwoliłaby im wyjechać za granicę. Poza tym, dla wielu Chińczyków poznanie własnego kraju jest bardzo ważne. Nie wyobrażają sobie pojechać za granicę, nie odwiedzając wcześniej stolicy własnego kraju.

Co przede wszystkim chcą zobaczyć podczas swoich wakacyjnych podróży po Chinach? To, co każdy z nas chce zobaczyć, jadąc do Państwa Środka. Przede wszystkim Pekin, Szanghaj, Terakotową Armię w Xi’an, Zhangjiajie itp. Bardziej wprawieni podróżnicy wybierają miejsca mniej oczywiste, dzięki czemu coraz bardziej odkrywają swój kraj.

Podróże po Azji

Zdecydowana większość wyjeżdżających poza granice swojego kraju Chińczyków decyduje się na wyjazd do krajów Azjatyckich. Podróże te są dla nich stosunkowo tanie oraz łatwe w organizacji. Nie ma się co dziwić, bo my również częściej wybieramy podróżowanie po Europie niż poza kontynent 😉

Gdzie najchętniej wyjeżdżają Chińczycy? Są to przede wszystkim takie kraje jak: Japonia, Tajlandia, Korea Południowa, Malezja, Tajwan oraz Singapur. W zestawieniu tym musimy również doliczyć Makao i Hongkong, które traktowane są jako wyjazd zagraniczny (poza Chiny kontynentalne).

Dzięki bliskiemu położeniu tych krajów względem Chin stają się one najczęściej wybieranymi kierunkami Azjatyckich podróży mieszkańców Państwa Środka.

Japonia

Podróże poza kontynent

Odsetek podróżujących poza kontynent azjatycki jest niewielki, co wcale nie oznacza niewielkiej liczby odwiedzających 😉 Wyjazdy do zachodnich krajów ciągle są czymś luksusowym i nieosiągalnym przez przeciętnego mieszkańca Chin.

Jeśli jednak już zdecydują się na dalszą podróż, to ich głównym celem stają się Francja oraz Włochy. W Europie chętnie podróżują również do Szwajcarii oraz Niemiec. Poza naszym kontynentem prym wiodą Stany Zjednoczone oraz Australia.

Podróże Chińczyków po Europie wiążą się również z połączeniem jak największej ilości krajów podczas jednego wyjazdów. Są to najczęściej podróże kilkunastodniowe, podczas których zwiedza się kilka krajów.

Paryż

Cele podróży

Wiemy już, gdzie Chińczycy wyjeżdżają na wakacje, ale jeszcze nie wiemy, co głównie kieruje ich motywacjami podróżniczymi. Chińczycy chcą przede wszystkim zobaczyć to, co znają wszyscy. Jadąc do Francji, ich głównym celem staje się Paryż i Wieża Eiffela. Podróżując po Włoszech, najważniejszy jest dla nich Rzym. Zachwycają się architekturą europejską, bo jest zupełnie inna od tej, którą znają ze swojego kraju.

Otwarci są na poznanie lokalnych kuchni i produktów. Szczególnie tych zrobionych własnoręcznie. W Polsce bardzo popularna wśród Chińskich turystów jest porcelana z Bolesławca. Mieszkańcy Państwa Środka uwielbiają robić zakupy. Zawsze wracają z dwa razy większym bagażem 😉

Źródło danych*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *