Kunming – atrakcje miasta

Kunming jak już niejednokrotnie wspominałyśmy, był miastem, w którym spędziłyśmy najwięcej czasu. Poprzednio pisaliśmy Wam o Stawie Czarnego Smoka, Zachodnich Wzgórzach górujących nad miastem oraz o miejskim zoo, które udało nam się odwiedzić. Dzisiaj chciałybyśmy przedstawić trzy inne atrakcje miasta. 

Greenlake Park 

W centrum Kunmingu znajduje się najładniejszy park w mieście. Większość jego obszaru zajmuje jezioro, które stanowi największą atrakcję. Jezioro było kiedyś częścią większego zbiornika – jeziora Dianchi – jednak przez zmiany środowiskowe i usychanie części wody, obecnie stanowi samodzielne jezioro. Zarówno mieszkańcy jak i turyści odwiedzają to miejsce ze względu na walory wypoczynkowe i spacerowe. Latem jest to idealne miejsce do wszelkich aktywności fizycznych, ale nie tylko, bo znajdziecie tu również miejsca do gry w szachy chińskie czy mahjonga.

greenlake park kunming

Do parku można wejść przez jedną z pięciu bram. Cztery z nich ustawione są według czterech stron świata, a piąta znajduje się w północno-zachodniej części. Natomiast sam park dzieli się na 5 głównych części: jezioro środkowe, złota rybka, bambusowy las, ogród palmowy, pawilon śródmorski. Nazwy nawiązują do występujących w tej części parku atrakcji. 

kunming greenlake park

Targi kwiatów

W Kunmingu popularne są targi kwiatów, na których możemy kupić zarówno przepiękne kwiaty cięte, jak i doniczkowe. Ciekawostką jest, że w większości miejsc kwiaty sprzedaje się na wagę. Podstawową jednostką jest chińska miara wagi – jin (odpowiednik 0,5 kg). W mieście mamy 3 targi kwiatów:

Dounan Flower Market (斗南花市) – jest to największy targ w mieście i jeden z większych w Azji. Stanowi główny punkt, z którego zamawiane są kwiaty do całego kraju. Jest tu bardzo tłoczno i głośno, dlatego miejsce to polecamy osobom, którym taki zgiełk nie przeszkadza. 

Jingxing Flower and Bird Market (景星花鸟市场)- wzdłuż długiej i wąskiej ulicy stoją liczne stragany z ogromną różnorodnością kwiatów, różnymi gatunkami rzadkich roślin. Początkowo miejsce to było zbudowane, aby prowadzić sprzedaż mieszkańcom miasta. Z czasem, wraz z rosnącą popularnością dostosowano je również do gości zagranicznych. 

Jiameng Flower Market (佳盟花市) – oprócz głównych produktów, takich jak świeże, suszone czy sztuczne kwiaty, znajdziecie tu również cenne materiały lecznicze medycyny chińskiej, produkty lokalne, owoce, herbatę itp.

targ kwiatów kunming

Świątynia Yuantong

Jest to najważniejsza świątynia buddyjska w prowincji Yunnan. W przeciwieństwie do wszystkich innych świątyń buddyjskich zbudowanych na wzniesieniu wchodzimy do niej od góry, a następnie już tylko idziemy w dół. Kompleks świątynny zbudowany jest wokół Sali Yuantong (inaczej Mahavira), otacza go bardzo duży staw wypełniony przejrzystą wodą i rybami. Pawilon łączy się z resztą kompleksu różnymi mostami i chodnikami. Na zewnątrz, po obu stronach głównego holu, znajdują się kamienne schody, wykute w zboczu góry. Po drodze znajdują się starożytne inskrypcje i różne dzieła sztuki, które są uważane za najważniejsze zabytki historyczne w Kunmingu. 

yuantong kunming

Bibliografia:

https://www.travelchinaguide.com/kunming

https://www.travelchinaguide.com/yuantong 

https://www.topchinatravel.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *