Egzamin HSK jak się zapisać i sprawdzić siebie?

Na pewnym etapie nauki przychodzi chęć sprawdzenia własnych umiejętności językowych. Egzaminy certyfikujące z różnych języków są jednym ze sposobów na określenie poziomu swojej wiedzy. Często również przydają się przy aplikacji do nowej pracy, czy na wyjazd zagraniczny. Dlatego dzisiaj zdecydowałyśmy się na przygotowanie krótkiego przewodnika po stronie chinesetest, który przedstawi Wam, w jaki sposób zapisać się na egzamin HSK 🙂

Krok pierwszy

Pierwsze co należy zrobić to założyć konto (ewentualnie wcześniej zmienić język z chińskiego na angielski ;)). Po zalogowaniu się możemy zacząć działać. Na głównej stronie wyświetla się okienko z rejestracją na egzaminy. Wybieramy przycisk „HSK” i przechodzimy dalej.

egzamin HSK

Krok drugi

W kolejnym etapie będziecie musieli wybrać miejsce, w którym napiszecie egzamin. Do wyboru będziecie mieli Instytuty Konfucjusza na całym świecie, o ile trwają w nich aktualnie zapisy 😉 Rejestrując się na egzamin HSK nie musicie go pisać w Polsce. Jeśli jesteście aktualnie zagranicą nic nie staje Wam na przeszkodzie, żeby napisać test właśnie tam 😀 . W pierwszym okienku wybieracie poziom egzaminu (od 1 do 6), następnie kontynent oraz miasto, w którym będziecie pisali test. Niżej rodzaj egzaminu – w Polsce są to zawsze testy papierowe, ale dla pewności możecie dopytać w Instytucie Konfucjusza w którym będziecie pisali. Po uzupełnieniu tych informacji w polu Test Ceter będziecie mogli wybrać dostępne Instytuty oraz datę egzaminu. Należy na koniec zaznaczyć, że zapoznaliście się z instrukcjami i wcisnąć „Submit”.

egzamin HSK

Krok trzeci

Następna część to uzupełnienie Waszych danych osobowych.  Będziecie musieli podać kolejno: pełne imię i nazwisko, chińskie imię (jeżeli posiadacie), płeć, datę urodzenia, obywatelstwo, język ojczysty, rodzaj dokumentu, numer dokumentu, numer telefonu, jak długo uczycie się języka chińskiego, zawód, specjalizacja (jeżeli jeteście uczniem to wcześniej musicie zaznaczyć również na jakim etapie nauki obecnie jesteście). Następne okienko jest na kod promocyjny, później Wasz adres zamieszkania i ewentualne notatki. Po wypełnieniu i sprawdzeniu poprawności klikamy „next step”.

egzamin HSK

Krok czwarty

W następnym kroku musimy załadować zdjęcie. Zdjęcie nie może ważyć więcej niż 100K, ani przekraczać wymiarów 180×240 pikseli. Najlepiej załadować zdjęcie paszportowe lub dyplomowe, ponieważ dodatkowe wymagania to zdjęcie pełnej twarzy, bez okrycia głowy, na białym tle. Gdy już wiemy jakie zdjęcie wybrać klikamy „Select photo”, a następnie „cutting”. Po odpowiednim wykadrowaniu zdjęcia klikamy „complete” przechodząc do następnego kroku.

egzamin HSK

Krok piąty

W kolejnym okienku sprawdzamy poprawność wprowadzonych przez nas danych. Jeśli wszystko się zgadza wybieramy „Confirm”. Pozostaje nam już tylko płatność odpowiedniej kwoty na konto Instytutu, w którym podchodzimy do egzaminu (numer konta możecie sprawdzić na odpowiedniej stronie IK).

Przed egzaminem

W dniu egzaminu musicie mieć przy sobie dokument, który podaliście podczas rejestracji oraz wydrukowany tzw. Admission Ticket. Możecie go pobrać wchodząc na swoje konto na stronie chinesetest w zakładce „ Personal Infomation Center”. Po lewej stronie pojawi się panel z zakładką Test Taker Information – Print. Oprócz tego niezbędny będzie ołówek o twardości 2B (weźcie przynajmniej dwie sztuki).

Po rejestracji pozostaje już tylko nauka i wykręcenie jak najlepszego wyniku 😉 Wszystkim zdającym życzymy powodzenia! 加油加油!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *